[WIDEO] Festiwal Chopin en Vacances zagościł w Stążkach w gminie Mikołajki Pomorskie.

[WIDEO] Festiwal Chopin en Vacances zagościł w Stążkach w gminie Mikołajki Pomorskie.

19 sierpnia w Stążkach odbył się festiwal poświęcony twórczości Chopina. W urokliwym miejscu jakim jest pałacyk miłośnicy utworów wielkiego mistrza mogli wysłuchać wielu kompozycji. W czasie pikniku, można było również zwiedzać pałacyk oraz wystawę prac sztumskiego Klubu „Paleta” który przez kilka dni uczestniczył w plenerze artystycznym w Gminie Mikołajki Pomorskie.

Organizatorem wydarzenia była Wójt Gminy Mikołajki Pomorskie Maria Pałkowska-Rybicka oraz Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Mikołajkach Pomorskich. Koncert odbył się przed pałacykiem w Stążkach. Obiekt ten wraz z przyległym parkiem podworskim jest wpisany do rejestru zabytków. Jest własnością gminy. W latach 2012 – 2013 budowla została wyremontowana. Aktualnie poszukiwany jest inwestor, który zdecydowałby się ją zagospodarować.

Miejsce nie jest przypadkowe. Taka jest idea festiwalu, który Fundacja Ochrony Dziedzictwa, Kultywowania Tradycji, Wspierania Kultury i Rozwoju Lokalnego „Ziemia Dobrzyńska” organizuje pro bono każdego lata, nieprzerwanie od 2017 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *