[WIDEO] W Dzierzgoniu powstaną nowe bloki! Burmistrz Dzierzgonia podpisała umowę!

[WIDEO] W Dzierzgoniu powstaną nowe bloki! Burmistrz Dzierzgonia podpisała umowę!

18 sierpnia w Urzędzie Miasta Malborka została podpisana umowa na budowę pierwszych budynków realizowanych przez SIM KZN-Pomorze Sp. z o.o. Budynek Dzierzgoniu powstanie w ciągu dwóch najbliższych lat. Będą to jedne z pierwszych w Polsce domów wielorodzinnych, których budowa rozpocznie się w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Umowę na budowę podpisała burmistrz Dzierzgonia Jolanta Szewczun, która od samego początku zabiegała o to by to właśnie w naszej gminie powstały nowe budynki dla mieszkańców. Przy ul. Traugutta w Dzierzgoniu w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, powstaną dwa 4-kondygnacyjne budynki, w których zaprojektowano 46 mieszkań o powierzchni od 24 do 52 m kw.

Oba bloki będą przystosowane do osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku inwalidzkim. Na każdą klatkę schodową przystosowano po jednym lokalu mieszkalnym. W każdym budynku w jednej z klatek będzie również winda. Na terenie osiedla zaplanowano 46 miejsc postojowych, w tym 5 dla samochodów osób niepełnosprawnych.

Tak w dużym skrócie będą wyglądały dwa pierwsze domy budowane przez SIM KZN-Pomorze – spółkę, której udziałowcami są Krajowy Zasób Nieruchomości, państwowa instytucja, i 19 samorządów gminnych z Pomorza, w tym oczywiście miasto i gmina Dzierzgoń.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *