[WIDEO] Lubochowo i państwo Twardowscy na podium konkursu „Piękna Wieś Pomorska”

[WIDEO] Lubochowo i państwo Twardowscy na podium konkursu „Piękna Wieś Pomorska”

Po raz 30 obył się konkurs Piękna Wieś Pomorska. Organizatorem jest Województwo Pomorskie, zaś partnerami merytorycznymi i organizacyjnymi są urzędy gmin i starostwa powiatowe w województwie pomorskim. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach „Wieś” i „Zagroda” w trzech etapach – gminnym, powiatowym i wojewódzkim.

W dniu dzisiejszym odbyła się finałowa gala w trakcie której wręczono nagrody w poszczególnych kategoriach. Wieś Lubochowo, w gminie Stary Dzierzgoń, zajęła III miejsce w konkursie „Piękna Wieś Pomorska”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski. Na uroczystą galę zaproszono włodarza gminy Marka Turleja oraz laureatów drugiego miejsca w kategorii „Zagroda” państwa Twardowskich z Lubochowa.

Można powiedzieć, że wieś Lubochowo w tym roku zgarnęła aż dwie nagrody! Jak już wspomnieliśmy drugie miejsce zajęło gospodarstwo państwa Mirosławy i Andrzeja Twardowskich z Lubochowa w gminie Stary Dzierzgoń. Nagrody z rąk Marszałka Mieczysława Struka oraz wicemarszałka Józefa Sarnowskiego odebrał Wójt Starego Dzierzgonia Marek Turlej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *