Zmarł pobity 20-latek. Śledztwo w sprawie pobicia przejmuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

Zmarł pobity 20-latek. Śledztwo w sprawie pobicia przejmuje Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

W dniu dzisiejszym dotarła do nas tragiczna wiadomość na temat młodego mężczyzny, który został pobity w zeszłym tygodniu przy jednej z dyskotek. Przypomnijmy, że 24 września nad ranem służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o mężczyźnie, który leży na chodniku przy dyskotece. Jak relacjonowali świadkowie, 20-latek został pobity przez 21-latka.

Na miejsce został wezwany zespół ratownictwa medycznego, który rozpoczął niezwłocznie udzielanie pomocy medycznej mężczyźnie. W tym celu został wezwany śmigłowiec LPR. Mężczyzna przez ponad tydzień leżał w szpitalu. Niestety, 20-latka nie udało się uratować. Mężczyzna zmarł w dniu wczorajszym.

Od tygodnia dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja pod nadzorem prokuratora. Jak informowaliśmy już w tej sprawie został zatrzymany 21-latek, który usłyszał już zarzuty, mężczyzna decyzją sądu został też zatrzymany na trzy miesiące.

Wszystko wskazuje na to że dojdzie do zmiany kwalifikacji czynu…

Jak udało nam się ustalić, dochodzenie w sprawie przejęła Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Wcześniej dochodzenie prowadziła kwidzyńska prokuratora. Jak można domniemać, po informacji o śmierci mężczyzny, może dojść do zmiany kwalifikacji czynu. 21-latkowi może zostać postawiony zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Kodeks karny określa w art. 158 § 3 – „Jeżeli następstwem bójki lub pobicia jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.”


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *