[WIDEO] W Pudłowcu otwarto nowoczesną oczyszczalnie ścieków.

[WIDEO] W Pudłowcu otwarto nowoczesną oczyszczalnie ścieków.

W Pudłowcu w gminie Stary Dzierzgoń otwarto uroczyście oczyszczalnie ścieków dla miejscowości. Jest to ważna inwestycja dla lokalnej społeczności, która znacznie przyczyni się do poprawy jakości życia. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał wójt gminy Marek Turlej w obecności mieszkańców jak również parlamentarzystów. Min. na uroczystości pojawił się Wiceminister Karol Rabenda oraz Kazimierz Smoliński.

Jak powiedział wójt Marek Turlej – bardzo się cieszę, że udało się zrealizować tą inwestycję, bo łatwo nie była. Budowa oczyszczalni wymagała wielu pozwoleń i uzgodnień. Ostatecznie się udało i jest. Z kolei Wiceminister Karol Rabenda – dodał, że takie inwestycje to zadanie rządu. Mniejsze samorządy mają utrudniony dostęp do takich inwestycji, ze względu na mniejsze wpływy do budżetu. Jednak dzięki polskiemu ładowi udaje się wspomóc samorządy w pozyskiwaniu środków na inwestycje.

Wartość inwestycji opiewa na ponad dwa miliony złotych. Władzom udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie miliona złotych.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *