[WIDEO] Wtargnięcie uzbrojonych napastników do Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu

[WIDEO] Wtargnięcie uzbrojonych napastników do Urzędu Miejskiego w Dzierzgoniu

Cykliczne ćwiczenia Policji i innych służb na wypadek wystąpienia różnego rodzaju zagrożeń, w warunkach zbliżonych do rzeczywistych, pozwalają na sprawdzenie koordynacji działań pomiędzy służbami w sytuacji powstania realnych zdarzeń. Takie kilkugodzinne ćwiczenia odbyły się wczoraj w Urzędzie Miasta w Dzierzgoniu.

Wczoraj dyżurny sztumskiej policji otrzymał informację o wtargnięciu dwóch napastników na teren Urzędu Miasta w Dzierzgoniu. Z relacji pracowników wynikało, że napastnicy są uzbrojeni w substancje łatwopalne i noże, a także wzięli jako zakładnika jednego z pracowników urzędu, barykadując się w jednej z sali. Policyjny patrol potwierdził tę informację. Takie było założenie ćwiczeń sztabowych, które odbyły się w Dzierzgoniu.

Natychmiast o zajściu zostały powiadomione służby ratownicze oraz podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo na terenie powiatu. Sztumscy mundurowi zabezpieczyli teren oraz przeprowadzali na miejscu negocjacje. Jakby tego było mało, okazało się, że w jednym z pomieszczeń doszło do pożaru, który ugasiła będąca na miejscu Straż Pożarna.

Tak właśnie wyglądał scenariusz wspólnych ćwiczeń, których celem było przypomnienie i doskonalenie algorytmów i procedur postępowania w przypadku prowadzenia działań policyjnych oraz koordynowanie współpracy z innymi służbami w sytuacji kryzysowej.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *