Zawody Strażackie o Puchar Burmistrza Dzierzgonia!

Zawody Strażackie o Puchar Burmistrza Dzierzgonia!

30 kwietnia na Wzgórzu Zamkowym w Dzierzgoniu 6 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Dzierzgonia, Żuławki Sztumskiej, Jasnej, Mikołajek Pomorskich oraz Starego Dzierzgonia i Starego Targu powalczą o Puchar Burmistrza Dzierzgonia!

Jak mówią organizatorzy czyli Dzierzgoński Ośrodek Kultury oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Dzierzgoniu będzie się działo! Będą to inne zawody niż te które znamy do tej pory. Na wzgórzu zamkowym zostanie przeprowadzonych sześć konkurencji sportowych w których trzeba będzie wykazać się sprytem oraz kondycją fizyczną.

Organizatorzy zapewniają że będzie się działo, uczestnicy będą mieli do pokonania bieg z 20 litrowymi bańkami wody pod górkę na czas oraz wciągniecie pakietu wężowego na wzgórze. Ponadto strażacy będą wykazywać się sprytem w ubieraniu munduru strażackiego na czas wraz z aparatem ochrony dróg oddechowych.

Widowiskowo zapowiadają się również pozostałe konkurencje takie jak Spacer po maszcie na szczudłach czy Spacer po gadżety z liną bungee oraz Hyperion. Te ostatnie konkurencje ułożyli specjaliści od wagi ciężkiej czyli organizatorzy równoległych zawodów o Puchar Narodów Strongman, który odbędzie się w Dzierzgoniu w tym samym dniu.

Nam nie pozostaje nic innego jak tylko zaprosić wszystkich do wspólnego kibicowania na Wzgórzu Zamkowym w Dzierzgoniu 30 kwietnia.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *