46-latek pijany i bez uprawnień wjechał do rowu

46-latek pijany i bez uprawnień wjechał do rowu

Policjanci z Dzierzgonia wyeliminowali z ruchu 46-latka, który nie dość, że wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, to na dodatek wybrał się w podróż nie mając do tego uprawnień.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Dzierzgoniu otrzymali zgłoszenie o tym, że w miejscowości Białe Błota do rowu wjechało auto. Interweniujący policjanci podczas rozmowy z kierowcą samochodu wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 46-latka blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka karę pieniężną od 5 do 60 tysięcy złotych na rzecz Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Pamiętajmy, że konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę. Zareaguj, zadzwoń pod numer alarmowy 112.


08.23.2021,Wroclaw,,Poland,,The,Protest,Of,Anti-activists,At,The,Voivodeship

08.23.2021,Wroclaw,,Poland,,The,Protest,Of,Anti-activists,At,The,Voivodeship

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *