Dzierzgoń. Policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków.

Dzierzgoń. Policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków.

Kolejne skuteczne działaniami wymierzone w przestępczość narkotykową mają na swoim koncie dzielnicowi i policjanci z Dzierzgonia.

Jak widać nie brakuje osób, które nie zważając na surowe kary i decydują się na używanie i sprzedawanie środków odurzających. Funkcjonariusze w dalszym ciągu zatrzymują osoby zajmujące się tym przestępczym procederem i zabezpieczają posiadane przez nich narkotyki. Tym razem do policyjnego depozytu trafiło ponad 300 gramów różnego rodzaju substancji odurzających.

Wczorajsze popołudnie zakończyło się dla jednego z mieszkańców Dzierzgonia w areszcie. Dzielnicowi zatrzymali 24-latka w związku z tym, że był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia kary pozbawienia wolności na okres roku za przestępstwa narkotykowe. To jednak nie wszystko. Jak się później okazało, zatrzymany miał narkotyki w swoim domu. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 300 gramów narkotyków, telefony komórkowe oraz ponad 2 tysiące złotych.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat pozbawienia wolności. O losie zatrzymanego mężczyzny zdecyduje teraz sąd.


Screenshot_20240110-142402~2

Screenshot_20240110-142402~2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *