[WIDEO] Piknik Smaków, Święto Flagi oraz 232 rocznica Konstytucji 3 Maja – Tak wyglądała majówka w Dzierzgoniu

[WIDEO] Piknik Smaków, Święto Flagi oraz 232 rocznica Konstytucji 3 Maja – Tak wyglądała majówka w Dzierzgoniu

Tegoroczna majówka rozpoczęła się od Pikniku Smaków na skwerku przy Dzierzgońskim Ośrodku Kultury. Na mieszkańców oraz gości przybyłych do Dzierzgonia czekały wspaniałe przysmaki.

Było w czym wybierać, o czym świadczyły tłumy przybyłe właśnie na tę część majówki. 2 maja tradycyjnie na rynku odbył się festiwal kolorów, pomimo płatającej figle pogody udało się przeprowadzić biało-czerwoną fiestę bitwy kolorów. Kolejnym punktem była parada pojazdów, nieco mniejsza niż przed rokiem, ale jednak i tak budziła radość u mieszkańców naszego miasta. Tradycyjnym już etapem święta flagi były występy przy Urzędzie Miejskim w Dzierzgoniu.

Trzeciego Maja Polska i Polacy na całym świecie obchodzą święto narodowe upamiętniające przyjęcie w 1791 r. pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej konstytucji.

Konstytucja 3 Maja była silnym impulsem pobudzającym społeczną świadomość potrzeby zmian w funkcjonowaniu państwa i dawała nadzieję na reformy.

Dzisiejsze obchody Święta Konstytucji rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, po której odbyło się uroczyste złożenie kwiatów pod kamieniem Pamięci Bohaterom. Tuż po tym przeszliśmy pod Urząd Miejski gdzie wylosowaliśmy zwycięzców konkursu wiedzy o Konstytucji. Pani burmistrz Jolanta Szewczun wylosowała pierwszego szczęśliwca oraz wręczyła pierwszą nagrodę.

Wszystkim biorącym udział w konkursie gratulujemy wiedzy a zwycięzcom wygranej . Gdy losowanie się skończyło, przeszliśmy do części luźnej obchodów, kiedy to przy słodkim poczęstunku, najmłodsi uczestnicy byli zabawiani przez „Małe Formy Teatralne” i brali udział w legendzie o białym orle.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *