[WIDEO] Tłumy odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja w Przezmarku.

[WIDEO] Tłumy odwiedziły Wioskę Świętego Mikołaja w Przezmarku.

Zaszczytny tytuł Wioski Świętego Mikołaja został nadany Przezmarkowi. Grupa wesołych i kreatywnych elfów przemieniła szkolne mury w prawdziwie zaczarowaną krainę! Powstały tu świąteczne pracownie: wyśmienitych pierników, krainy bombek i aniołków a nawet pokój wesołych pląsów ze sprytnymi Elfami. 8, 9 oraz 15 grudnia do krainy Elfów przyjechały dzieci z całej gminy! Nie zabrakło kreatywnych zadań, sportowych emocji, artystycznych misji, a wszystko to w bajkowym, pachnącym piernikiem anturażu rodem z bieguna północnego! Za wykonane zadania, dzieci otrzymały wyjątkowy bilet na spotkanie z Mikołajem, które odbyło się 16 grudnia!

W sobotnie popołudnie, w prawdziwie magicznym Przezmarku, odbyło się spotkanie ze Świętym Mikołajem. Szereg choinek i migoczące światełka witały od samego wejścia! W świąteczny klimat wprowadził wszystkich występ przygotowany przez Przedszkole Samorządowe „Niezapominajka” ze Starego Miasta pt. „Elfiki Świętego Mikołaja”. Radości dzieci nie było końca, kiedy okazało się, że bajka posiada szczęśliwe zakończenie!

Święty Mikołaj bardzo długo czekał na spotkanie z dziećmi z gminy Stary Dzierzgoń i po długiej podróży z chęcią zasiadł w swych olbrzymich saniach! Wysłuchał marzeń każdego dziecka a ich listy zabrał ze sobą, aby w spokoju przeczytać i przygotować upominki wigilijne dla grzecznych dzieci.

Cieszymy się, że na to wyjątkowe spotkanie przybyły całe rodziny! RAZEM wykonaliśmy kolorowy i najdłuższy w historii Przezmarka łańcuch choinkowy. WSZYSCY mogliśmy też skorzystać ze świątecznej kawiarenki oraz kiermaszu ozdób świątecznych przygotowanych przez Rady Rodziców i Samorządy Uczniowskie ze Szkoły Podstawowej w Myślicach i Starym Dzierzgoniu oraz Przedszkola Samorządowego „Niezapominajka” w Starym Mieście.

Wioska Świętego Mikołaja powstała z inicjatywy gospodarza gminy Marka Turlej, który z wielkim zaangażowaniem wziął udział we wszystkich grudniowych spotkaniach! Dzięki owocnej współpracy pomiędzy placówkami oświatowymi: Szkoły Podstawowej w Starym Dzierzgoniu, Szkoły Podstawowej w Myślicach, Samorządowego Przedszkola „Niezapominajka”, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zakładu Gospodarki Komunalnej, Urzędu Gminy, Gminnego Centrum Kulturalno Bibliotecznego w mgnieniu oka szkoła w Przezmarku zamieniła się w tętniący życiem, dobrymi emocjami oraz wspaniałymi dekoracjami przystanek Świętego Mikołaja. Do realizacji dołączyło wiele osób o wielkich sercach za co serdecznie dziękujemy: Panu Ireneuszowi Ćwiklińskiemu za wspaniałe choinki, Panu Krzysztofowi Gomoliszek z Tabor za wypożyczenie przepięknych sań, Pani Annie Brzozowskiej za choinki do szopki przy GCKB w Starym Dzierzgoniu oraz Panu Marcinowi Półtorak za wielkie serce i poświęcony czas w trakcie spotkania z Mikołajem!

Takie inicjatywy pokazują, jak wspaniałą społecznością jesteśmy! Jak skutecznie, profesjonalnie i z pełnym poświęceniem potrafimy zjednoczyć się w jednym celu: aby wywołać uśmiech na twarzach dzieci, który jest najlepszym świątecznym prezentem!


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *